Studie Škoda Montreux se nakonec bude vyrábět pod jménem SUPERB !

          Tisková informace Škoda-auto

S novou Škodou Superb se mladoboleslavská automobilka vrátí na zářijové Mezinárodní automobilové výstave IAA ve Frankfurtu po několika desetiletích znovu do prestižního segmentu vozu vyšší třídy. Ačkoli byla značka Škoda v posledním půlstoletí známa spíše jako výrobce menších osobních vozu, produkovala dříve také automobily vyšších i luxusních kategorií. Ve dvacátých a třicátých letech vzniklo celkem patnáct velkých modelu vybavených šestiválcovými a tri dokonce osmiválcovými motory se zdvihovým objemem 1,8 až 6,6 l.

Uvedením nového modelu Škoda Superb tak Škoda Auto navazuje na bohatou tradici výroby velkých osobních automobilu s výkonnými velkoobjemovými motory. Za zmínku stojí, že s jedním z šestiválcových modelu jezdil od roku 1925 prezident tehdejší Československé republiky T. G. Masaryk a nemalá část produkce velkých vozu Škoda byla exportována do mnoha evropských zemí a také do zámoří.

Na tuto historii navazuje nová Škoda Superb již svým jménem. První luxusní limuzína s názvem Škoda Superb byla veřejnosti představena v roce 1934. Vůz postupně prošel mnoha úpravami i výraznými modernizacemi, objevila se dokonce i verze s osmiválcovým motorem o objemu 4,0 l a výkonu 70 kW a vůz se vyráběl až do roku 1947.

Škoda Superb je vůz s klasickou tříprostorovou karoserií s elegantním, nadčasovým, dynamickým a přitom mírně konzervativním designem. Pojetí vnějšího designu i interiéru nese typické prvky značky Škoda, například typickou mřížku chladiče v nové vetší dimenzi, níže posazenou ochrannou lištu na nárazníku, dynamicky působící odtokovou hranu na víku zavazadlového prostoru, nebo s velkou dávkou citu pro detail tvarované zadní svítilny. Tvarování karoserie vozu s precizně zpracovanými detaily vyjadřuje velkou dávku ušlechtilosti i technické vyspělosti. Délka vozu je 4,8 m, šířka 1,7 m a výška 1,4 m. Kromě vysoké míry komfortu a bezpečnosti, přiměřeného luxusu a určité dávky prestiže nabídne Škoda Superb zájemcům také mimořádně prostorný interiér. Velkorysý vnitrní prostor těží zejména z velkého rozvoru 2,8 m, který je jedním z největších ve vyšší střední třídě.

V nabídce budou tri zážehové motory - 2,0/85 kW, 1,8 20V Turbo/110 kW, 2,8 V6/142 kW, a dva moderní úsporné vznětové agregáty - 1,9 TDI PD/96 kW a 2,5 TDI V6/114 kW. Nejvýkonnější zážehový a vznětový motor jsou šestiválce s uspořádáním válců do V. Tyto dynamické motory umožňují dosahování nadprůměrných jízdních výkonu.

 Škoda-auto připravila oficiální stránky na adrese:  http://www.skoda-superb.com

Více také na  http://www.auto.cz